Maarten Tromp Advocaten > Sterk in Personenschade
Home » Maatschappelijke betrokkenheid » Eerste paal geslagen voor de nieuwe Hildegaertschool te Rotterdam

Eerste paal geslagen voor de nieuwe Hildegaertschool te Rotterdam

Eerste paal geslagen voor de nieuwe Hildegaertschool te Rotterdam hover background

mrt 24
2011

Geschreven op: 24 maart, 2011 door Maarten Tromp
Op dinsdag 22 maart 2011 is de eerste paal van de nieuwe Hildegaertschool geslagen. De handeling is verricht door de heer Hugo de Jonge, wethouder van Onderwijs, Jeugd en Gezin. Hij heeft dit in aanwezigheid van de oudste en de jongste leerling van de Hildegaertschool gedaan. Voorafgaand aan deze handeling door de wethouder mocht ik, als voorzitter van de Stichting die het bevoegd gezag vormt van onder andere de Hildegaertschool, iets zeggen.

In aanwezigheid van alle 440 leerlingen van de school heb ik iedereen meegenomen in de teletijdmachine van professor Barabas (bekend uit Suske en Wiske) naar de tijd van Socrates (470 tot 399 voor Christus). Na een tussenstop in 2005 heb ik iedereen weer naar het heden teruggebracht en het woord overgedragen aan de wethouder. Hierna volgen eerst enkele foto’s van het feestelijk gebeuren. Daarna volgt een kort verslag van mijn speech.                    

   

 

 

 

 

  

  

  

 

 

 

  

  

  

  

  

 

 

 

 

 

 

 

 

Wie was Socrates?

Socrates was een Griekse meester. Zeg maar een soort meester Hofstra, maar dan ver voor Christus. Socrates had ook leerlingen (de bekendste is Plato), net als meester Hofstra nu ook heel veel leerlingen heeft.

Waarom Socrates?

Socrates heb ik aangehaald, omdat Socrates beroemd is geworden in verband met zijn theorie tegen het roddelen. Zo was er ooit iemand die tegen Socrates zij: “Ik hoorde …“. Socrates onderbrak hem toen en stelde drie vragen:

  1.  Is het waar wat je mij gaat vertellen? De man antwoordde dat hij dat niet wist.
  2. Is het goed wat je mij gaat vertellen? De man antwoordde: nou nee eigenlijk niet.
  3. Is het nuttig wat je mij gaat vertellen? Ook daarop antwoordde de man: nee.

En zo kwam het dat Socrates nooit heeft geweten dat zijn vrouw de buurman wel heel, heel erg leuk vond!

 Tussenstop in 2005

Vervolgens stapten wij weer in de teletijdmachine om terug te keren naar 2005. Want vanaf 2005 gaat het gerucht dat hier op deze plek een nieuw schoolgebouw zou worden gebouwd. Dat gerucht heb ik getoetst aan de lessen van Socrates.

  1. Is het waar? Ja, het is waar. Had de bouw van de nieuwe Hildegaertschool tot voor kort heel veel voeten in de aarde, vanaf vandaag krijgt het palen in de aarde.
  2. Is het goed? Ja, want het oude gebouw voldeed niet meer. Het was ook veel te klein geworden.
  3. Is het nuttig? Ja, het is heel nuttig, want het nieuwe schoolgebouw wordt het meest energiezuinige schoolgebouw van heel Zuid-Holland. Bovendien zal het van duurzaam materiaal worden gebouwd en krijgt het een multifunctioneel karakter.

 Applaus voor Andreas van Lieshout

Vervolgens heb ik applaus gevraagd voor ons bestuurslid, tevens bouwkundige, Andreas van Lieshout, omdat hij heel veel tijd en energie heeft besteed aan het project tot nu toe. Bovendien zal hij het bouwproject blijven begeleiden en zal hij erop toezien dat het in juli 2012 op tijd af is.

Pech voor de huidige groepen 7 en 8

Omdat het nieuwe schoolgebouw pas in juli 2012 af zal zijn, hebben de huidige groepen 7 en 8 heel erg veel pech. Zij zullen er geen les meer in krijgen. Dat is wel heel erg jammer.

Voorspoedige bouw

Met Maarten Tromp als naam ligt het voor de hand om iedereen een “behouden vaart” te wensen. Voor een bouwproject is dat echter minder geschikt, vandaar dat ik heb afgesloten met het wensen van “een voorspoedige bouw!”

Print dit bericht Print dit bericht
« Interview in het Algemeen Dagblad met twee van onze cliënten:
Fotoshoot Maarten Tromp Advocaten »

Reageren Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Zoek op categorie

  • Personenschade
  • Humor
  • Maatschappelijke betrokkenheid
  • Categorie 1
back to top

© 2013 Maarten Tromp Advocaten. Website door Studio Campo